top of page
Search

Fantazie Jídla / Mummies and Daddies Delicious Food and Cheesecakes

Updated: Jul 3, 2020


Mám pro Vás otázku?

Pokud Vám někdo vypráví barvitě a šťavnatě o různorodosti jídla, jeho chutích, vůních, začnou se Vám sbíhat sliny a začnete mít hlad?

Ano?

Z každých 10 osob, u kterých je tento test proveden se 8mi začnou sbíhat sliny a mozek vydává signál pro zažívací ústrojí, že by bylo na čase něco sníst!

Co teprve, pokud před Vámi leží jídlo?

Jednoho dne jsem se rozhodla, že při večeři budu svým známým vyprávět své zážitky z cestování po Indonésii.K večeři jsem nevařila nic světoborného, ale klasickou "Slepici na paprice". Známým jsem však vyprávěla o chutích a barvách a teple, bouřícím indickém oceánu a o romantických rýžových polích. Oni jedli, jedli, hltali mou slepici na paprice, zapíjeli ji celkem slušným vínem, ale při odchodu chválili mé kuchařské umění, že takovou hotovku snad ještě nikdy nejedli a kdy, že mohou přijít zase!

Nechci zde samozřejmě znevažovat mé kuchařské umění, ale myslím, že mé vyprávění iniciovalo chuťové buňky k vyššímu výkonu. Jejich představivost spojená s jídlem a chuťovou pamětí, udělala z mého jídla pravý gurmánský zážitek.

Ráda se s Vámi podělím o skvělý recept a pokud nebudete chtít vařit sami, klidně si můžete objednat catering od Mummies and Daddies:)

Recept : SLEPICE NA PAPRICE ( pro 4 osoby)

- 1celá slepice

- půlka větší mrkve, celeru, petržele

- bobkový list ( cca 2 lístky)

- žlutou cibuli- nakrájíme nadrobno

- 75g másla

- 2 lžíce sladké kvalitní papriky

- 250ml vývaru

- sůl, pepř, cukr

- citronová šťáva

- 250ml 31%smetany

Já podávám se špeclemi, mám je moc ráda, ale příloha je na Vás.

Tak DOBROU CHUŤ!!!

Mummies and Daddies - Monika

71 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page