Search

Smoothie… obrovský přísun vitamínů, nebeské osvěžení a vaše budoucí závislost

aro a léto je skvělá doba nejen pro setkávání, rauty a venkovní oslavy. Je to období plné naprosto volně dostupných zeleninových i ovocných plodů a bylinek, buď z vlastní zahrádky, nebo z ovocných a zeleninových trhů.


My v Mummies and Daddies cateringu, jsme pro Vás připraveni zajistit při jakékoliv příležitosti smoothie dle Vašich přání, chutí a vždy se zárukou čerstvosti všech surovin.


Co je smoothie?

Smoothie je do hladka umixovaný koktejl, který se skládá z ovoce, zeleniny, nebo kombinace obou dvou. Jeho obrovská výhoda je, že v jednom nápoji do sebe dostanete spousty vitamínů, enzymů, živin a vlákniny, které by se Vám třeba ani nepodařilo sníst. Součástí ovoce jsou rychlé cukry, které Vám dodají okamžitou energii. Je to lehká snídaně, nebo svačina, která Vám rozhodně nezatíží žaludek.


Na smoothie potřebujete obyčejný mixér, ovšem najdete na trhu už i speciální smoothie mixér, ovoce a zeleninu dle Vaší chuti a můžete si vybrat buď vodu nebo mléko

(rostlinné, mandlové, kešu, kozí, bílý jogurt) mým oblíbencem je vychlazená kokosová voda, dodává smoothie skvělou chuť a v letních dnech vás osvěží.


Na snídani a svačinku

Snídaňové smoothie nastartuje Váš den a dodá vám energii na celé dopoledne, protože bývá připravováno s mlékem či jogurtem, které Vás zasytí.


Smoothie lesní plody na ledu


Mix lesních plodů: borůvky maliny

  • 1x mražený banán

  • Bílý, nebo rostlinný jogurt

  • 1 čajová lžíce medu


Přidejte všechny ingredience do mixéru a rozmixujte do hladka. Na závěr můžete ozdobit ovocné smoothie několika zmraženými bobulemi lesních plodů.


Na večeři

Připravit si smoothie k večeři je úžasný nápad! Dopřejte svému tělu před spaním lehkou stravu a vychutnejte si kvalitní spánek.


Smoothie Karibské pokušení

  • 2x mango, oloupané, nakrájené

  • 450ml řecký jogurt

  • 120ml bílý rum

  • Led