top of page
Search

Ovoce - zdravá svačina

Catering Mummies and Daddies pro vás s radostí a úsměvem přichystá skvělé snídaně, ale i svačiny plné energie a vyvážených živin. Co by to ale bylo za snídani bez ovoce? Já nevím jak vy, ale při představě vycházejícího slunce, teplých letních rán, kdy sedíte společně s přáteli u jednoho stolu, nebo na zemi na dece a dáte si šťavnaté ovoce, mě nutí se usmívat.

Ovoce je nabité vitamíny, vlákninami a jinými živinami, které podporují vaše zdraví. Je

chutné a zároveň skvěle pomáhá při hubnutí. Jak je známo, hlavní složkou veškerého ovoce je voda.

Avšak tři druhy ovoce jsou tvořeny vodou až z 90%. Jaké to jsou?

Vodní meloun

Obsahuje až 92% vody. Kromě vody obsahuje spoustu vlákniny, antioxidanty, hořčík, vitamin C a vitamin A. Nalezneme v něm minimum kalorií, tudíž na shazování kil je perfektní.


Přestože vypadá jako ovoce, je to zelenina. Ano, dnešním tématem je sice ovoce, ale

nemohla bych si odpustit, kdybych tuhle letní šťavnatou dobrotu, která k létu nepochybně patří, vynechala. Existuje spousta druhů melounů s odlišnými barvami i tvary. Náš catering vám je schopný zajistit jak meloun vodní, tak meloun cukrový. ☺

JahodyKdo by neměl rád jahody. Já osobně si pod pojmem ovoce jako první vždy představím právě jahody. Obsahují 91% vody. Nalezneme v nich, stejně jako u melounu, antioxidanty,

vlákninu, vitamin C a navíc kyselinu listovou a mangan. Na jahodách je super, že do jídelníčku se vejdou v podstatě kamkoliv. Jsme schopni vám je připravit samostatně, vytvořit jahodové smoothie, nebo v posledních dnech oblíbené ranní ovesné kaše, které jsou jimi na vrchu ozdobeny.

Grapefruit

91% vody tvoří naše poslední ovoce, grapefruit. Věděli jste, že pravidelná konzumace

grapefruitů pomáhá posílit imunitní systém? Bohužel, z mých zkušeností grep buď milujete, nebo nenávidíte. Má totiž velice specifickou nahořklou chuť. Vitamín C, který obsahují všechny tři zmíněné druhy ovoce, chrání naše buňky před škodlivými bakteriemi a viry. A v grapefruitu nalezneme vitaminu C požehnaně. Můžete jej jíst samostatně v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

Na závěr bych určitě mezi zdravé osvěžující svačinky zařadila ovocné limonády, které každý z nás v létě jistě ocení. Řekněte si sami, není naprosto boží se v horkém dnu napít studené citrusové limonády?


Každý druh ovoce je zdravý a prospěšný. Letní záležitostí je kromě jiné ovoce s peckou jako jsou třešně, broskve, meruňky, které můžete zkusit jak za studena, tak po tepelné úpravě.

Nebojte se experimentovat. My v Mummies and Daddies říkáme experimentům ANO!

Catering Mummies and Daddies delicious food and cheesecakes.

Vaše Julie

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page