Search

Halloween a Dýňové hody


Dýně…zářící podzimní slunce

Miluju podzim. Podzim plný barev, barevného listí šustícího pod nohama, klid usínající přírody.

S podzimem přišel čas dýní, jako každý podzim se dýně rozzáří do různorodých barev, tvarů a velikostí. Jídla připravená z dýní jsou plná vitamínů, zdraví a lehkosti.

Na zahradách nám může vyrůst několika druhů dýní a každá má své specifikum. Pojďme si o dýni a jejích odrůdách něco říct…


Hokkaido


Hokkaido dýni zná asi každý z Vás a je to nejvíce používaná dýně v našich kuchyních. Receptů naslano i na sladko je nepřeberné množství, od polévek, omáček, dezertů, pomazánek, koláčů a dalších. Jejím velkým plusem je, že ji není potřeba loupat a během tepelné úpravy krásně změkne. Semínka můžeme schovat, na jaře zasadit a jen se radovat z budoucí úrody, tento druh dýně roste téměř sám a úroda je veliká.

Máslová Dýně

Máslová dýně má typický hruškovitý tvar, má minimum semínek a dužina je krásně oranžová a nasládlá. Je výborná do kaší, koláčů, dortů, pyré, nebo bábovek.

Špagetová dýně


Je žlutá, oválná a dužina je také světle žlutá.

Když jí podélně rozříznete a upečete v troubě řezem dolů, tak se po vyškrábání dužina rozdělí na krásné dlouhé špagety. Jestli milujete špagety a nemůžete lepek, zkuste tento zázrak. Špagety z dýně jsou výborné. Tento druh dýně je také vhodný k zapékání s masem, sýrem, jinou zeleninou, k omáčkám, jen podle Vaší chuti a fantazie.

Goliáš


Je to největší ze všech odrůd dýní. Tyto plody mohou dosáhnout i 25 až 30 kg. V kuchyni se nejvíce hodí na marmelády, džemy a na zavařování.